Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2010

Χαραλαμπίδης: Σφαγιαστική η διαιτησία

Την έντονη δυσαρέσκεια του για την σφαγιαστική διαιτησία στο ντέρμπι εξέφρασε ο Απόστολος Χαραλαμπίδης στην συνέντευξη τύπου.

"Αν εξαιρέσουμε το πρώτο δεκάλεπτο που δεν μπήκαμε καλά η συνέχεια μας ανήκε. Ισορροπήσαμε, ελέγχαμε, κάναμε ευκαιρίες για γκολ αλλά δυστυχώς στο δεύτερο ο Τελκίνσκι δεν μπόρεσε να συνεχίσει λόγω στομαχικών διαταραχών.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε και πάλι τις ευκαιρίες αλλά μας αδίκησε ο διαιτητής. Μετά ένα λάθος του Κεραμά που δεν διώχνει την μπάλα δεχθήκαμε ένα δεύτερο γκολ ενώ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο μια δεύτερη μπάλα. Αυτά γίνονταν το 60. Ήμασταν νευρικοί μετά το γκολ.
Για την συνέχεια του πρωταθλήματος τόνισε: Είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμη. Είναι μόλις το δεύτερο παιχνίδι. Συνεχίζουμε. Έχει πολύ δρόμο ακόμη."

Καβακάς (Βέροια): Για εμάς ήτανε ένα παιχνίδι δύσκολο καθώς με τους ποδοσφαιριστές μου ήμουνα πολύ λίγες ημέρες. Γνώριζα ωστόσο τα παιδιά . Εμείς μπήκαμε πολύ καλά , πετύχαμε γκολ, αλλά στην συνέχεια δεν ήμασταν καλοί στο χώρο του κέντρου.

Οι δικοί μου ποδοσφαιριστές δυσκολεύτηκαν να προσαρμοστούν στην τακτική . Χρειάζεται δουλειά και υπομονή κάνοντας παράλληλα πρωταθλητισμό. Τα παιδιά είχαν διάθεση, προσήλωση και μεγάλη πειθαρχεία. Η ομάδα η δική μου θέλει να παίζει και όχι να καταστρέφει. Εμείς είχαμε την ευκαιρία στην περίπτωση του Αστράουσκας να κάνουμε το 0-2 ενώ θέλω να σταθώ και σε ένα πέναλτι στον Καραγιάννη που δεν δόθηκε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πιο σφιγμένοι. Βγήκε η κούραση αλλά κάναμε κατάθεση ψυχής. Κατορθώσαμε να προηγηθούμε και να πάρουμε μια νίκη με πολύ καθαρό σκορ. Για το γκολ θέλω να πω, πως είναι οφσάιντ και ο επόπτης δεν τους αδίκησε. Προσπαθώ να κρατήσω αντικειμενική κρίση. Και εμείς και η ομάδα των Τρικάλων ήμαστε μέσα στους στόχους μας. Το παιχνίδι αυτό τελείωσε και το μόνο μου πρόβλημα είναι το επόμενο παιχνίδι.