Πέμπτη 26 Αυγούστου 2010

Είχε διάθεση ο ΑΟ Τρίκαλα, φιλική νίκη επί των Μετεώρων με 3-0 στην Καλαμπάκα

Άρεσε ο ΑΣ Μετέωρα δείχνει έτοιμος για το περιφερειακό πρωτάθλημα

Ο Σάββας Παντελίδης χρησιμοποίησε στην βασική ενδεκάδα τον Ντόϊκιτς ενώ στο αριστερό άκρο της άμυνας αγωνίστηκε ο Κονί.

Την ευκαιρία να δει όλους τους παίκτες που έχει στο ρόστερ αγωνιζόμενους είχε ο Σάββας Παντελίδης στο απογευματινό φιλικό με τα Μετέωρα στην Καλαμπάκα. Υπήρξαν παίκτες που έδειξαν διάθεση ωστόσο οι Ντόικιτς και Καλί δεν έδειξαν πολλά πράγματα.

Ο ΑΟ Τρίκαλα προηγήθηκε στο 30'. Το γκολ σημείωσε ο Γεωργίου με κεφαλιά μετά απο φάουλ του Μίνγκα.

Στην επανάληψη και στο 60' φάουλ του Μπαριέντος έφυγε άουτ ενώ στο 67' ο Χρήστου μόνος απέναντι στον τερματφύλακα των Μετεώρων δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Τα Τρίκαλα είχαν μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 75' όταν ο Παλάσιος σημάδεψε το δοκάρι.
Στο 90' ο Παυλής μετά απο μπαλιά του Παλάσιο σημείωσε το 0-2 ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο νεαρός Ευθυμίου διαμόρφωσε το τελικό 0-3.
Με την ομάδα των Τρικάλων αγωνίστηκαν ο Σέρβος Ντοϊκιτς αλλά και ο υπό δοκιμήν Γάλλος Καλί.